Týden pro duševní zdraví

Historie a popis akce

Tato kulturní akce se konala poprvé v roce 1990 v Praze a byla organizována Fokusem Praha. Setkala se s ohlasem a úspěchem a proto se z ní stala tradice a akce se pravidelně koná v několika městech (v loňském roce to bylo např. v Praze, Písku, Ústí nad Labem, Plzni, Pardubicích, Ostravě, Táboře, Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Mladé Boleslavi, Olomouci, Šumperku, Přerově, Mělníku a Prostějově).

Program Týdnů pro duševní zdraví probíhá pravidelně každý rok do 10. října, tedy dne, který je Světovým dne pro duševní zdraví. Smyslem celé akce je co nejvíce informovat veřejnost o problematice duševně nemocných, mentální hygieně jako prevenci duševních onemocněních, i o aktivitách organizací působících v sociálně-zdravotní oblasti a tím přispět ke zlepšení postoje k duševně nemocným a větší toleranci ve společnosti.

Spektrum pořádaných akcí je pestré: koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, dokumentární projekce, přednášky, konference, dny otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, umělecké projekty a workshopy...


Aktuality


Kontakt

Centrum komunitní práce Ústí nad Labem
Koněvova 18
400 01 Ústí nad Labem
Česká Republika

Telefonní spojení (work): +420 475 201 096
Email:
Mapa stránek